» Akademik » Politika Siyaset » Siyaset Bilimi
Siyaset

Siyaset

Yazar
Andrew Heywood
Çeviri
Atilla Yayla
Bahattin Seçilmişoğlu
Bekir Berat Özipek
Bican Şahin
Mete Yıldız
Zeynep Kopuzlu
Yayınevi
Adres Yayınları

ISBN
9789752500150
Kitap Dili
Türkçe
Basım Tarihi
Şubat 2006
Sayfa sayısı
616 sayfa
Boyutlar
16.00 x 24.00 cm

Andrew Heywood'un Siyaset kitabının güncellenmiş ve genişletilmiş 4. Edisyonunu Adres Yayınları olarak Türkçeye kazandırdık.


Kitabın 3. Edisyonunun görmüş olduğu ilgi ve alaka bizi bu projeye yöneltti. Yeni edisyon, siyasetin değişen yönlerini dikkate alarak yeniden yapılandırılmıştır.


Bu yöndeki en önemli tematik değişikliklerden biri, son zamanlarda siyasetle uluslararası ilişkiler arasındaki bölünmenin azalmış olmasıdır. Bu yakınlaşmanın ana nedenleri olan küresel ekonomik kriz ve Arap Baharı gibi güncel gelişmeler, kitapta yerini almıştır.


İkinci olarak sivil toplumun siyaset üzerindeki gücü son yıllarda artmışken devletler, bölgesel ve küresel anlaşmalarla eski itibarlarına ve güçlerine yeniden kavuşmaya başlamışlardır.


Son olarak ulus-ötesi şirketlerin siyaset üzerindeki etkileri de eskiye nazaran artma eğilimindedir.


Bu perspektifler doğrultusunda kitaba yeni bölümler ilave edilmiş; konuların sıralanışında değişiklikler yapılmış ve yeni sorunlar tartışmalara dâhil edilmiştir.


Dünyanın dört bir tarafında derslerde okutulan öğrenci dostu bu kitap, 4. Edisyonuyla siyasete dair kapsamlı ve güncel bir tanıtım sunar.


Siyaset kitabını bu yeni yüzüyle saygıdeğer hocalarımızın takdirlerine sunuyoruz.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit