Çanakkalede Son Şahlanış

Çanakkalede Son Şahlanış

Yazar
İBRAHİM REFİK
Yayınevi
Albatros Kitap

ISBN
9789758540709
Kitap Dili
Türkçe
Basım Tarihi
Mart 2007
Sayfa sayısı
190 sayfa
Boyutlar
14.0x20.0 cm

Çanakkale, ölmesini bildikleri için yaşamaya hak kazanan "Mehmetçik" adıyla sembolleştirilen aziz vatan evlatlarının bir haysiyet mücadelesidir.

Çanakkale, Cideli Mehmet Çavuş, Yozgatlı Kınalı Murat, Libyalı Üsteğmen Mevsuf, Ezineli Yahya Çavuş gibi mukaddesleri için şehadetle şereflenen on binlerce Mehmetçiği toprağında barındıran şehitkale, destankale ve sonkaledir.

Çanakkale, etkileri tek bir alanda değil siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik olmak üzere birçok alanda görülen ve Türk milletinin çok önemli bir bedel ödediği savaştır.

Çanakkale, "bir hilal uğruna" okullarını bırakarak gönüllü cepheye koşup da dönemedikleri için birçok okulun o dönem mezun veremediği bir münevverler savaşıdır.

Çanakkale, çarpışma yoğunluğundan dolayı, gerçekleşme ihtimali 160 milyonda bir olan, kurşunların havada çarpıştığı bir savaştır.

Çanakkale, Balkan hezimetinden sonra bir daha ayağa kalkamaz denilen bir milletin, bütün dünyayı hayretler içinde bırakan bir diriliş destanıdır.

Çanakkale, derelerin su yerine kan aktığı, buğday tarlaları gibi ceset tarlalarının oluştuğu, metrekareye 6000 merminin düştüğü eşi görülmemiş bir kan ve can pazarıdır.

Çanakkale, millet olma şuurunun perçinlendiği, şeref ve namusun kurtarıldığı, Türk insanına kendine güven kazandıran ve İstiklal Savaşı'nın moral olarak altyapısını oluşturan acı ve kanla yazılmış bir destandır.

Çanakkale, sözde medeni milletlerin, barbar addettikleri bir milletten unutulmaz bir insanlık dersi aldıkları fazilet için, haysiyet için, namus için, tarih için ölenlerin şehamet destanıdır.

Çanakkale, bugün ve yarın, dünyanın en jeopolitik ve jeostratejik coğrafyalarının birinde yer alan bu cennet vatana yönelecek tehlikeleri anlama adına en kapsamlı ve eşi bulunmaz bir erken uyarı sistemidir, tabii ki gaflet uykusuna yatmayanlar için...
(Arka Kapak)

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit