» Ekonomi » Borsa - Finans
Finansal Piyasalar Kılavuzu

Finansal Piyasalar Kılavuzu

Yazar
Marc Levinson
Çeviri
İlhan Ege
Cengiz Yavilioğlu
Gülüzar Kurt
Yayınevi
Adres Yayınları

ISBN
9789752500389
Basım Tarihi
Nisan 2014
Sayfa sayısı
360 sayfa
Boyutlar
13.00 x 21.00 cm

Kredi krizi ve ardından gelen finansal kriz, finansal piyasaların tam anlamıyla ne kadar oynak olduğunu göstermektedir. Hatta piyasa fiyatlarındaki küçük hareketler, emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılar, işletmeler ve ulusal ekonomiler üzerinde önemli değişikliklere neden olmuştur. Bireysel yatırımcıların, bu esnada yüksek karmaşıklıktaki finansal araçların arasından seçim yapması daha da zorlaşmıştır. Finansal piyasaların zekice kullanımı net gelirdeki farkı yaratmaktadır. Ancak bu alanda zekice hareket edebilmek için ne yaptığınızı bilmeniz/anlamanız gerekir.


Finansal Piyasalar Kılavuzu, farklı piyasaların sarih bir açıklanmasını sunmaktadır. Kitap hisse senedi ve tahvillerin ötesinde, risk yönetimine yardımcı olan fakat dikkatli kullanılmadığı zaman toksit olabilen hisse senedi opsiyonları, varlığa dayalı menkul kıymetler, kredi türevleri gibi yeniliklerin kullanılması ve amaçlarını da açıklamaya çalışmaktadır.


Tamamen gözden geçirilerek yenilenmiş 5. edisyondan yapılan bu çeviri şu konuları anlamak isteyenler için piyasada bulunabilecek en iyi kaynaktır:


o Piyasalar neden önemlidir?


o Döviz piyasaları


o Para piyasaları


o Tahvil piyasaları


o Menkûl kıymetleştirme


o Uluslararası sâbit gelir piyasaları


o Hisse senedi piyasaları


o Vâdeli ve opsiyon piyasaları


o Türev piyasaları

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit