» Periyodik Yayınlar » Politika
Akıl Defteri Sayı: 6 İktidar ve Paranoya Mayıs 2014

Akıl Defteri Sayı: 6 İktidar ve Paranoya Mayıs 2014

Yazar
Kolektif
Yayınevi
Akıl Defteri Yayınları

ISBN
3990000036401
Basım Tarihi
Sayfa sayısı
123 sayfa
Boyutlar
13.50 x 20.00 cm

İktidarın yapısı ile ruhsal bir süreç olarak paranoya arasındaki ilişkilerin irdelendiği sayımızda; günlük yaşamdan siyaset sahnesine bu ilişkinin belirdiği alanlara odaklanan yazıları bulmak mümkün.


Bu sayıya katkıda bulunan adlar:
Y.A., Sevgi Doğan, François Roustang, Cemal Dindar, Feyyaz Yaman, ışıkTemur, İshak Sayğılı, Latif Alpkan, Ayşe Devrim Başterzi Çıngı, Derya Koptekin, Zahit Atam, Zeki Demirkubuz, Göksel Aymaz, Özlem Çolak, Salman Ünlügedik, Hira Selma Kalkan, Evren Asena ve Hakan Atalay.


Bu sayının sunuş yazısından:
"...Güncelin 'av partisi'ne odaklanmış manidar zamanlamalar baskı aygıtlarıyla ve ideolojik aygıtlarla silahlanmış muktedirlerin tepkilerinde belirir.


Tam da o belirme anlarına odaklanmış bir sayı olarak da kabul edilebilir, 'İktidar ve Paranoya'.


Çünkü o belirme anları popüler kültürden akademiye, cinsellikten 'biz bir aileyiz' yüceltmelerine, kardeşlik sözleşmelerinden tiran keyfiyetine nice alanı kat eder ve kat ettiği alanları da kendi rengine boyar.


Akıl Defteri'nin bu sayısında tahakküm alanlarını boyayan ve sağcı düşüncenin yapısına yazılmış olan - ayırıp bölmek ve bunu bir heyula yaratarak sürdürmek!- nice paranoid fotoğrafı asli çerçevesine yerleştirmeyi, böylece tekinsizliğinden kurtarıp belirlenebilir-bilinebilir kılmayı hedefledik."


Saygılarımızla
Akıl Defteri


Not: Sonbahar 2014 sayısının ana teması 'Siyaset ve Sevgi' olacaktır.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit