» İslam » Kuran ve Kuran Üzerine
Müslümanın Yaşam Koçu Kuran'dır

Müslümanın Yaşam Koçu Kuran'dır

Yazar
Kadir Akel
Yayınevi
Ahir Zaman

ISBN
9786055095185
Basım Tarihi
Aralık 2014
Sayfa sayısı
224 sayfa
Boyutlar
13.50 x 21.00 cm

"Kuran, müminler için gerçekten bir hidayet rehberi ve rahmettir."


Huşuya dalmak, huşu içinde Rabb'in kapısına varmak zordur. Yük ister, güç ister. Yüreğinin her çarpışında "Allah" demek, temiz bir gönül ister. Bilmek yetmez, hissedip yanmak gerekir bu yolda. Oysa nefis yanmak istemez, susmaz, uslanmaz, doymaz. Yol, Rabb'ine giden yol olunca, zincire vurulmuş ve sükûta ermiş bir nefse sahip olmalısın. Ancak bu şekilde yaklaşırsın Allah'a.


Gönlünün perdeleri bir bir açılacak, sırtından dünyalık yüklerin dökülecek. Hafifleyeceksin, korkma! Bir kelebeğin kanadında uçuyor gibi hissedeceksin kendini. Kapıyı her çaldığında sana tebessümle, O bakacak. Sen isteyeceksin, O verecek. "Yeter." diyeceksin, O verecek.


Utanacak, unutacaksın ama O seni asla unutmayacak. Ve seni asla yalnız bırakmayacak.


Güncel sıkıntıları ayet ve hadislerin ışığında aydınlatmaya çalışan bu kitap, samimi bir dost olacak sana. Yalnızlığın, aldatılmışlığın, hasta oluşun, değersizleşmen, başaramaman, gülmeyi unutman, karamsarlıklar dehlizinde kaybolman, düştüğün kuyu içinden çıkamaman, Allah yolunda hep yalpalayarak yürümen son bulacak inşallah.


Şimdi derin bir nefes al. Her sıkıntını bitiren, huzuru, yüreğine sağanak sağanak döken bu yolculuğa çıkmaya hazır ol. Çünkü vakit, bu vakittir.


Rabb'im seni çağırırken durmak olur mu?


Dost, gidecek başka yerimiz, yürüyecek başka yolumuz mu var?


"Kulum bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim."


- Buhari

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit