» Tarih » Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi
Silahlı Sosyalist Troçki

Silahlı Sosyalist Troçki
1879-1921

Yazar
Isaac Deutscher
Çeviri
Rasih Güran
Yayınevi
Alfa Yayınları

ISBN
9786051714721
Basım Tarihi
Mart 2017
Sayfa sayısı
620 sayfa
Boyutlar
12.00 x 20.00 cm

Machiavelli'ye göre, bütün silahlı peygamberler galip gelmiş, silahsızlar mağlup olmuşlardır. Deutscher, Troçki'nin, çağımızın en büyük devriminde nasıl silahsız olarak galip geldiğini, daha sonra ise zafer kazanmış, zırhının altında ezilen silahlı bir komutan olarak karşımıza çıktığını, ardından da sürgün ve ölüm yıllarını anlatıyor.


Machiavelli'nin, bütün silahlı peygamberler yenmiş, silahsızlar yenilmişlerdir saptamasınan yola çıkan Deutscher, Troçki'nin, çağımızın en büyük devriminde nasıl silahsız olarak yendiğini daha sonra ise silahlı, zaferi kazanmış, zırhının altında ezilen bir komutan olarak karşımıza çıktığını ve sürgün yıllarını anlatıyor.


"Troçki 1930'larda bir avuç taraftarıyla birlikte Stalin'in acımasız cinayetlerinin ve ihanetinin önüne geçmeye çalıştı. Devrimin ruhunu, bürokratik cellatlara karşı kahramanca savunması fırtınanın içinde bir meşale gibiydi. Isaac Deutscher, muhteşem biyografisinde bu hümanist düşünür ve hayranlık uyandıran devrimcinin mirasını bize geri kazandırıyor."


- Mike Davis


"Bu, kaybolan kadife devrimin sesi. Deutscher'ın üçlemesi, komünist-model sosyalizmde neyin yanlış gittiğini öğrenmek isteyen yeni nesillere umut veriyor."


- Sheila Rowbotham

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit