» Edebiyat » Anlatı
Mütecessis

Mütecessis

Yazar
Oktay Gürsoy
Yayınevi
Cinius Yayınları

ISBN
9786052965276
Basım Tarihi
Ocak 2018
Sayfa sayısı
334 sayfa
Boyutlar
3.00 x 19.50 cm

Yazar Oktay Gürsoy kitabında "Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi özelliği vardır," der. Vizyoner tasarımcı Steven Holl çılgın tasarımlarını sunarken "İnsan ruhu gerçeklerle değil, hayallerle beslenir," demişti.


"Fizyolojinin psikolojiyi, psikolojinin de fizyolojiyi değiştirdiği bilimsel bir tespittir. Yani gerçekler hayallerle beslenirse gizemli beynimiz düşlerine ulaşmak için gerekli hormonu ve enerjiyi üretir."


İşte okuyacağınız bu kitap, bir futbol adamının hayallerini gerçekleştirerek edebiyat dünyasının kapılarını araladığı somut bir çalışmadır.


Davranış Bilimleri Teknolojisi Uzmanı Halil Barım ile yaptığı söyleşide duygularını şu cümlelerle ifade eder Oktay Hoca;
"Hayatta her şeyin hayal ile başladığına inanıyorum. Bugün yaşadıklarım dünkü hayallerimdi. Yarın yaşayacaklarımın da bugünkü hayallerim olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda bu kitap da bir hayal olarak doğdu önce kafamda. Uzunca bir müddet kitabı bir bütün olarak hayal ettim, sonrasında ise kurgu ve hikâye kısmı oluşmaya başladı hayal dünyamda. Yapmam gereken tek şey, kafamdakileri, hayallerimi, kâğıda dökmekti.


Eylem... Yaklaşık bir yıllık planlı bir çalışmanın ardından ortaya çıktı kafamdaki ve hayallerimdeki kitap.


Gerçeği, hayallerine ulaştırmak adına sürekli arayış içinde gayret eden kişilere ciddi bir motivasyon sağlayıp yol açan Sevgili Oktay Gürsoy Hocam bu yönüyle de saygıyı hak etti ve en derin teşekkürleri okurları adına sunmak benim görevim oldu.


Tebrikler...

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit