» İnsan ve Toplum » Diğer
Televizyon Halleri: Dizi Dizi Türkiye

Televizyon Halleri: Dizi Dizi Türkiye

Yazar
Orhan Tekelioğlu
Yayınevi
Habitus Kitap

ISBN
9786054630622
Basım Tarihi
Mart 2018
Sayfa sayısı
304 sayfa
Boyutlar
12.50 x 19.00 cm

Türkiye'yi anlamak televizyonları anlamaktan geçiyor. Televizyon karşısında geçirilen zamanlar düşünüldüğünde erişimi kolay ve rahat bir pratikten söz ediyoruz. Zaman zaman izlediğimiz zaman zaman sadece baktığımız ama her daim karşısında konumlandığımız, evin eşyalarının bile kendisine çevrildiği bir merkez. Kaç ekran olursa olsun, öncelik televizyonda.


Diziler ise bu sürecin en temel parçalarından. Arkası yarınlardan, haftalık, sezonluk işlere kadar her biri Türkiye'nin aynası. Kabul görüp devam eden de, bir kenarda köşede kalmış kimsenin keşfetmesine dahi fırsat vermeden ekranlardan sökülüp atılan yüz binlerce dakika ve saatler de bizim. Dizi matematiği, ülke konjonktürü, kadınlık halleri ya da erkeklik gösterileri, tarih anlatıları ya da ideolojik yüklemeler hepsi bir toplumun inşasına dair.


Dizi Dizi Türkiye işte bu toprakları anlatacak, anlayacak bir ayna, bir rehber niteliğinde dizilere dair yazılardan oluşuyor. Televizyon Halleri kült diziler, benzerleri, karakterler, oyuncular, yapımcılar, temsil edilenler, edilmeyenler, yasaklılar,teşvik edilenler ve daha bir sürü şey...

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit