» Politika Siyaset » Araştırma-İnceleme
Dogmadan Bilime

Dogmadan Bilime

Yazar
Turgut Karabekir
Yayınevi
Cinius Yayınları

ISBN
9786057979070
Basım Tarihi
Ağustos 2018
Sayfa sayısı
315 sayfa
Boyutlar
13.50 x 19.50 cm

Emperyalist Batı Sevr'i geri getirmek için Türkiye üzerindeki baskısını başarıyla yürütüyor. Ortadoğu Batı'nın vazgeçemeyeceği varlıklara sahip. Bunların geri kalmış Müslüman ülkelerin elinde olması, Batı'nın işini kolaylaştırıyor. İsrail'in varlığının ve çıkarlarının korunması ABD'nin önde gelen gayesine dönüşüyor. Yalnız kendi kısa vadedeki çıkarlarını düşünen ülkeler, ABD'ne ya biat ediyor, ya da istilâ ediliyor ve onlara, "Böl ve Yönet" uygulanıyor.

Demokrasiye benzer bir idareye sahip Türkiye, BOP'nın uygulamasına müdahil olduğunu beyan etmiş (!) olduğu halde, Batı tarafından Türkiye üzerinde altmış yıldır uygulanan yozlaştırma, ılımlı İslam reçetesiyle doruk noktasına erişti. Ortadoğu yeni haritasında Türkiye sınırları içine genişleyen ABD himayesinde bir Kürt devleti ve Kuzeydoğu Anadolu'ya sarkan bir Ermenistan olduğu artık saklanmıyor.

Emperyalizm Demokrasi kisvesinde, hiçbir devirde olmadığı kadar, gelişmekte olan ülkelere pençesini geçirmiş, kanlarını emiyor. Gayeye erişmek için her şey mubah sayılıyor. Yeni yöntem Ekono-Terör. Batı, diplomatik baskıyla elde edemediklerini, ekonomik kıskaca alarak yapıyor.

21. yüzyıl Ekono-Terör yüzyılı olacak. Hem de bunu teknolojide ve uygarlıkta (!) en çok gelişmiş ülkeler yapıyor. Geri kalmış, cahil diye damgaladıkları ülkeler değil! Türkiye'nin kendisini içine düşürülmüş olduğu bu kıskaçtan çıkarması için çok az zamanı var.
Yapısı silahsız bir kurtuluş savaşı vermeye uygun mu?

Türkiye Batı'nın korku ile izlediği, fakat kendisinin hala idrak edemediği gücünü nasıl kullanabilir? Türkiye içten ve dıştan gelen baskılara karşı kendisini nasıl koruyabilir ve kurgulanmış çemberi nasıl kırabilir?

Türk toplumu nasıl kendi kendisine yardımcı olabilir?

Türk toplumu, halkımız Batı kompleksinden nasıl kurtarabilir?

Toplumumuzun kendisini geliştirmek için kötü alışkanlıklarından kurtulmasının yolları nelerdir?

Türkiye'yi aydınlığa kim ve nasıl çıkaracak?

Cevaplarını bu kitapta bulacaksınız.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit