» Akademik » Eğitim » Diğer
Arapça Nahiv - Sentaks 2

Arapça Nahiv - Sentaks 2

Yazar
Hasan Selim Kıroğlu
Selim Karaçağa
Kadir Zeyrek
Yayınevi
Gece Kitaplığı

ISBN
9786052885765
Basım Tarihi
Ekim 2018
Sayfa sayısı
121 sayfa
Boyutlar
21.00 x 29.70 cm

Yerlerin ve göklerin sahibi Allah'ın adıyla sözlerimize başlarız. Salât ve selam O'nun kulu ve son elçisi Hz. Muhammed (S.A.V)'in üzerine olsun...

Bu kitabımız Arapça Nahiv (Sentaks) 2 adlı çalışmamız,  Arapça Nahiv (Sentaks) 1'in devamı ve tamamlayıcısı niteliğindedir. Bilindiği üzere Arapça dil bilgisinin nahiv bölümü genel anlamıyla cümle odaklı konuları içermektedir. İmam-Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültelerinde yürütülen Arapça Dil Öğretimi esasları üzerinde yürütülen bu çalışmamız uzun soluklu bir çalışmanın ürünüdür.Nahiv alanında kapsayıcı bilgi ve kolaylaştırıcı bir yönteme sahip olarak hazırlanan Arapça Nahiv (Sentaks)2 adlı eserimiz klasik ve modern Arapça dil öğretim yöntemlerinin birlikte kullanılmasını hedeflemiştir. Bol alıştırma ve şematik yöntemle okuyucuya görsel ve öğretici bir sunum hazırlamıştır. Bu çalışmanın yalnızca İmam-Hatip Liseleri ve İlahiyat Fakültelerinin değil, bu tür çalışmalar üzerine odaklanan tüm resmi, kurum ve kuruluşların da ihtiyaçlarına cevap verebileceği kanaatindeyiz.


Çalışmak bizden, Tevfik Allah (c.c)'tandır ilkesi ile hareket eden ekibimiz, O'na sığınarak yolunda yürüme azmini göstereceğinin inancını devam ettirmektedir.

Gayret bizden, Tevfik Allah'tandır.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit