» Genel Konular » Ebeveyn Kitapları
Çocuk ve Aile

Çocuk ve Aile

Yazar
Hakan Uşaklı
Mehmet Şentürk
Rıdvan Küçükali
Şükrü Ada
Alev Girli
Hatice Yıldırım Sarı
Yunus Öztaşyonar
Gül Kadan
Ceren Demiralp
Yavuz Akkuş
Hamide Nur Çevik Özdemir
Salih Kürşat Çilingir
Yayınevi
Anı Yayıncılık

ISBN
9786051702391
Basım Tarihi
Kasım 2018
Sayfa sayısı
448 sayfa
Boyutlar
16.00 x 24.00 cm

Aile toplumun en küçük sosyal birimi, sosyal ünitesidir. Çocuk, aile içindepek çok davranışı öğrenmekte, kişiliğini şekillendirmektedir. Bu bağlamda çocuğa kazandırılacak olan davranışlar ve alışkanlıklar aynı zamanda topluma yapılacak bir yatırım olacaktır. Toplumun sağlıklı işleyişi sağlıklı nesillerle mümkündür. Dolayısıyla da çocuğun hayatını şekillendirdiği bu ortamın en iyi şekilde organize edilerek görevlerini yapabilmesi bir zorunluluk haline gelmektedir.

Çocuğun tüm gelişim alanlarını sadece aile etkilemekle kalmamakta, okul ve örgün eğitim sistemleri de bu konuda önemli misyonlar yüklenmektedir. Tüm bu noktalarda okul sisteminin ve okul sistemi içinde çocuk ve ailenin ele alınması gerekmektedir.

Toplumda sadece normal gelişim gösteren çocuklar bulunmamakta, yetersizliği olan çocuklar ve aileleri de yer almaktadır. Bu çocukların ve ailelerinin desteklenmesi ise insanî bir hak ve en önemli vatandaşlık görevleri arasında yer almaktadır.

'Çocuk ve Aile' adındaki bu kitap, çok boyutlu olarak hazırlanmış ve ebeveynler başta olmak üzere, öğretmenler ve öğretmen adaylarının ihtiyaç duydukları konuları bir arada sunmayı hedeflemiştir.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit