» Ekonomi » İşletme, Muhasebe, Maliye
Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri

Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri

Yazar
Erkut Akkartal
Yayınevi
Çağlayan Kitabevi

ISBN
9789754361414
Basım Tarihi
Kasım 2018
Sayfa sayısı
170 sayfa
Boyutlar
15.50 x 23.00 cm

Eskiden sadece evden eve nakliyat diye şeklinde gelen Lojistik Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi kavramı ile zenginleştirildikten sonra, teknolojinin de katkısı ile çok hızlı yol almıştır. Bilgisayardan ve sosyal medyadan artık kaçış bulunmamaktadır ve bu enstrümanlar iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuştur.


Bu kitap, alanındaki diğerlerinden farklı olarak, Tedarik Zinciri Yönetimi kitaplarında sadece birer bölüm olarak yer alan Tedarik Zinciri Yazılımlarını, Teknolojilerini, Bilgi Sistemlerini ayrıntılı ve bir bütün olarak ele almaktadır. Bunu yaparken, her gün konuşulan ama anlamı tam olarak oturmamış olan bilgi, bayt, frekans gibi temel kavramları güncel anlatımlarla açıklayarak bilişim sektöründe yeni olan kişilere veya öğrenci olarak lojistiğin dijital bileşenlerine biraz çekingenlikle yaklaşanlara ulaşma amacını taşımaktadır.


Meslek hayatımızda uğraştığımız çoğu iş artık internet ortamı olmadan kolaylıkla yapılamıyor. Bilişim Sistemlerinin okyanusu olan internet ortamı ve bu ortamda yaratılan işlerin de bir dili, bir jargonu oluştu ve kimi İngilizce terimler Türkçeleşmeden kullanılarak yaygınlaştı. Diğer taraftan, ısrarla Türkçeleştirmek istediğimiz bu gibi kelimeler, zamana ihtiyaç duyduğundan, bu kitabın bölümlerindeki çoğu Türkçe terimin yanına İngilizcelerinin de yazılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu konunun özellikle yabancı literatürde araştırma yapacak olan kişilere katkıda bulunacağı değerlendirilmektedir. Teknolojinin ömrünün yaklaşık iki yıl olduğu düşünüldüğünde bu kitaptaki bilgilerin de en az iki yılda bir güncelleneceği ve yeniliklerin de bu kapsamda takip edilmesi gerekliliği unutulmamalıdır.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit