» Edebiyat » Öykü
Mümkünse Sıra Başı Olsun Lütfen!

Mümkünse Sıra Başı Olsun Lütfen!

Yazar
Murat Erşahin
Yayınevi
h2o Kitap

ISBN
9786054906611
Basım Tarihi
Ocak 2019
Sayfa sayısı
160 sayfa
Boyutlar
12.00 x 19.00 cm

Hikayelerin içine girip dolaşabilen okuyucuların hakikaten becerebilenlerin diyorum bu kitabın kapağını açtıktan sonra çıkacakları yolculukta karşılaşacaklarına ne ölçüde aşina olduklarını bilemiyorum. Sonuçta bütün seyahatler sürprizler barındırır. Ya da şöyle söylemeli; 'karşı tarafın' okuyucusu olarak bu şenlikli sokaklarda dolaşmaktan benim payıma düşen hem neşeli, hem hüzünlü ama illa ki tuhaf tanışıklıklar oldu.


- Tayfun Pirselimoğlu
Yönetmen / Senarist / Yazar / Ressam


Bu kitabın başrollerinde sinema, edebiyat ve Kadıköy var. Murat'ın öykülerinde, insan yüreğine dokunan şeyler ve bir semte karşı yıllarla oluşmuş "tutku" var... Her öyküsü derinleşen anlamlarıyla insan yüreğine dokunuyor. Yalnızca yüreğimizle görebileceğimiz şeyleri anlatıyor. Sokakları adeta bir sinema sahnesi, sinemayı bir öykü, sevdiklerini de bir şiir gibi anlatıyor. Tüm bunlar onun kaleminin ne kadar güçlü ve yüreğinin de ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.


- Selim Güneş
Yönetmen / Senarist / Fotoğraf sanatçısı


Sistemin dayatmalarını reddederek, beyazperdede gördükleri ve çerçevenin dışında hissettikleri, kırılgan yüreğinden süzülüp gelen dokunuşlarıyla daha bir anlam kazandığında "Evet" diyoruz, "hayat dediğin bu işte." Bir film karesi, bir hikaye içinde yer alan insanlığımız, dostluğumuz, sevgilerimiz...Yani, Murat Erşahin'in hikayeleri. İyi okumalar.   


- Ali Ulvi Uyanık 
Sinema Yazarı


Murat Erşahin'in satırlarını okurken geçmişle bugün arasında dönüp duran sarmal bir hafızanın, şiirsel bir coğrafyanın içinde dolaşıyoruz. ... geçip giden zamanın hüznü, bellek ve dil, bir araya gelip çağımızın hoyratlığına adeta isyan ediyor.


- Mehmet Açar
Sinema Yazarı / Yazar

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit