» Yemek Kitapları » Dünya Mutfağı
Aşk Kokulu Baharatlar

Aşk Kokulu Baharatlar

Yazar
Maria Ekmekçioğlu
Çeviri
Yoanna Hacısamuyiloğlu Taşkıran
Yayınevi
İnkılap Kitabevi

ISBN
9789751039279
Basım Tarihi
Ocak 2019
Sayfa sayısı
160 sayfa
Boyutlar
21.00 x 22.00 cm

"Kandilli kızı, / Kuzguncuki oğlu / Biz akrabayız.
Ben ona / O bana aynı baharat kokarız / Bu hayattan gideriz / Ama kokumuz kalır.
Kocaman gözlerimiz kokar! / Fotoğraflarda! / O kadar!" Uğurimu!
Uğur Yücel


"Maria'yı uzun zamandır tanıyorum. Hayatımdaki pek çok önemli anıma tanıklık etti. Bazen kafamı dinlemeye yalnız, bazen de eğlenmeye, sohbet etmeye arkadaşlarımla giderim bahçesine. Her seferinde beni oraya çeken hep onun güler yüzü, sıcacık dostluğu ve birbirinden lezzetli yemekleridir.


Oraya gidince tercih yapmayı pek sevmem. İsterim ki Maria önersin. Her seferinde de beni şaşırtacak birbirinden güzel lezzetlerle kucaklar kalbimi. Ne mutlu bana."
Halit Ergenç


"Baharatlar, yaşamımızda ve beslenmemizde başlı başına bir zenginlik, berekettir. Yalın bir yemeği, büyülü bir lezzet şölenine çevirebilecek sihirli değnekleridir her aşçının... Kapalı bulundukları küçük şişelerinden açık havaya çıktıklarında, mini minnacık olup da yaşama dokunuşu büyük olan her şey gibi, varlıklarını besbelli eder baharat taneleri..."
Maria Ekmekçioğlu


Maria Ekmekçioğlu, Aşk Kokulu Baharatlar kitabında iki kişilik romantik yemeklerin buselerle nihayetlendiği, dostlarla paylaşılan her lezzetin gülümsemeye dönüştüğü; eski İstanbul'u, Anadolu'yu, Doğu'yu ve Batı'yı, yüzlerce yıllık gelenekleri ve yeni tecrübeleri sunan tadına doyum olmayan tariflerini paylaşıyor.

Taksit Seçenekleri

30 TL
50 TL
75 TL
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit
2 Taksit
4 Taksit
6 Taksit